Operatori depozit

// Temporary // €10.00 - €11.00 per hour
  • Warehouse Distribution

Descrierea postului: Flexsource în prezent angajează  Operatori de depozite cu experienta si licența valabile pentru stivuitor.

Nume: Operator depozit

Responsabilități cheie:

Mutarea mărfurilor și a bunurilor de consum într-un loc desemnat, utilizând încărcătorul cu contrabalansare și Reach

Pregătirea  produselor pentru expediere.

Interacțiunea cu gestionarea și executarea ordinelor

Menținerea unui spațiu de lucru ordonat, asigurând curățenia și ordinea în depozit

Cerințe de bază:

Licență validă pentru stivuitorul contrabalansat.

Experiență de lucru anterioară în medii de depozitare și stivuitoare

Certificatul de (Manual Handling) este un avantaj

Transportul propriu este un avantaj

Plata: De la 10 €

Trebuie să fie flexibil

Dacă dvs. sau cineva pe care îl cunoașteți sunteți interesat de acest rol – vă rugăm să aplicați online

Job Description: Flexsource are currently recruiting an experienced Warehouse Operative with valid Counterbalance and Reach Forklift Licences.

Title: Warehouse Operative

Key Responsibilities:

  • Moving products and consumer goods to assigned location using Counterbalance and Reach forklift
  • Order picking goods using pick sheet and getting deliveries ready for dispatch
  • Liaising with management and following orders
  • Maintaining a tidy work space, ensuring warehouse is clean and tidy

Key Requirements:

  • Valid Counterbalance and Reach and Counterbalance Forklift Licence
  • Previous experience within Warehouse environment and on Forklifts
  • Manual Handling certificate is an advantage
  • Own transport is an advantage

Salary: From €10.00

Hours: Must be flexible

If you or someone you know are interested in this role, please contact Kirsty McDonald – please apply online.

  • If you are on mobile and unable to upload a c.v then please give more details in the cover letter above.

Job Overview

  • JO-1510-319519_3
  • Nichita Lari
  • January 11, 2019
  • €10.00 - €11.00 per hour